ŞİRKETLERDE OKÇULUK


 

Bozoklar Okçuluk İhtisas Spor Kulübü tarihimizde tartışmasız bir yere sahip olan okçuluğu, geçmişte taşıdığı ve günümüzde hak ettiği değere kavuşturma misyonuyla kurulmuştur.

Spor herkes için önemli. Hem zihinsel hem sosyal gelişim hem de sağlıklı bir yaşam için. Okçuluk tüm bunları karşılayan özel bir spor dalı…

Hem tanıdık hem yeni…

Okçuluk, tarihimizin ayrılmaz bir parçası olduğuiçin tanıdık, ülkemizde yaygın bir spor dalı olarak bilinmediği için, yeni…

Bunun için hedefimiz, Ata Sporumuz olan OKÇULUK’un yaygınlaşması…

Bozoklar Okçuluk İhtisas Spor Kulübü öncülüğünde başlatılacak bu çalışma,tüm şirket ve kurumlarda okçuluk sporunu yaygınlaştırmayı hedeflemektedir.

 

Okçuluğun Şirket ve Kurumlara Sağladığı Yararlar

 • Bu farklı deneyimi, çalışanlarınıza veya müşterilerinize sunarak onlarla aranızdaki bağı kuvvetlendirebilir, kurum içinde yepyeni bir sinerji oluşturabilirsiniz.
 • Çalışanlarınızın iş ilişkilerini sosyal bir ortama taşımalarını sağlayarak, kendilerini ‘dahaiyi’ hissetmelerine yardımcı olabilir ve performanslarını yükseltebilirsiniz.
 • Çalışanlarınızda gözle görülür bir şekilde, sorumluluk, inisiyatif, özgüven gibi konularda olumlu değişimler yaşandığına tanık olabilirsiniz,Unutmayın, okçuluk turnuvaları sırasında oluşacak keyifli rekabet ortamı, kişileri birbirine yakınlaştırmakla kalmayacak, kurumsal aidiyet ve ekip bilincini de artıracaktır.

 

Hedefi öğrenmek, başarıyı da öğretecek!

 • İş yaşamında yüksek verim, dikkat, konsantrasyon, hedefe odaklanma, kurumsal aidiyet ve kaliteli zaman kullanımı tüm işverenlerin arzusudur.
 • Bunun için en etkili yollardan biri, iş dışı aktiviteler organize etmekve sosyal ortam olanakları oluşturmaktır.
 • OKÇULUK, kurum içi etkinlikler içinde en farklı en özgün ve en alışılmadık etkinliklerden biridir.
 • Okçuluk sporu sosyal, bedensel ve psikolojik gelişime katkı sağlar.
 • Okçuluk, başarıyı eğlenceli bir alışkanlığa dönüştürmek için ideal bir spordur.
 • Kendine bir hedef koymayı, hedefe konsantre olmayı,kendine güvenmeyi ve kendini geliştirmeyi öğreten okçuluk, sabırlı olmanın önemini kavratması ve disiplinli olmanın yararlarının somut olarak görülmesinin sağlaması açısından son derece yararlı bir spordur.

 

Müşterilerine ve çalışanlarına gerçek anlamda farklı bir aktivite sunmak isteyen tüm şirketleri, Bozoklar Okçuluk İhtisas Spor Kulübü'ne davet ediyoruz.

 

Okçuluk sporuyla tanışmak için doğru yer Bozoklar, doğru zaman şimdi.

 

Hedef farklı bir deneyim!

Çalışanlarınız belki de hayatlarında ilk kez yaşayacakları bufarklı deneyimin keyfine vardıkça okçuluk sporuna derinden bağlanacaktır…

 

Hedef, odaklanmak!

Okçuluk dikkat ve odaklanma özelliği kazandırır. Bu iki özelliğin deiş hayatındaki yansıması tartışmasız çok olumludur.

 

Hedef; özgüven ve sorumluluk!

Ok atan kişi ciddi bir sorumluluk olan ok atma sürecini tek başına yaşar ve yönetir. Okçuluk bu süreçte özgüven ve sorumluluk alma duygusunu geliştirir.

 

Hedef başarı!

Bir oku bir hedefe, nişan alarak gönderme hareketi, karar süreciyönetimi gerektirir. Sebep sonuç ilişkisinin kavranmasını sağlar. Oksporu yapanlar, sonucu planlamayı öğrenir. Bu düşünme biçimi,başarma dürtüsünü harekete geçiren önemli bir etkendir.

 

Hedef rahatlama ve stresten arınma!

Okçulukla gündelik yaşamın sorunlarından uzaklaşmak ve stresle mücadele etmek için ideal bir spordur. Aynı zamanda,iş yükünün oluşturduğu gerginliklerini azaltır. Çünkü bir hedefi vurmak, tatmin duygusu yaşatmakla kalmaz, büyük bir zihinsel rahatlama da sağlar.

 

Şirket ve kurumları ata sporuyla tanıştırıyoruz. Geçmişle gelecek arasında sağlam köprüler inşa ediyoruz.

 

Hedef, sabretmeyi öğrenmek!

Okçuluk, sabır gerektiren bir spordur. Sabretmenin sonunda elde edilecek kazanımları öğretmek için ideal bir uygulama alanıdır.

 

Hedef, sosyalleştirmek!

Okçuluk, her yaştan insanın ilgilenebileceği bir spordur. Yaş,sosyal statü / ekonomik düzey vb. belirleyicilerden de uzaktır.Grup halinde yapılan okçuluk yarışları, ekip ruhunu geliştirir.

 

Hedef, engel tanımaz!

Okçuluk engel tanımaz. Hedefleyen insan için engel diye bir şey yoktur. Bedensel engelli de olsa, her insan, okçulukla ilgilenebilir.Görme engelliler dahi, bu sporu yapabilmektedir. Okçuluk sporu yapanlar, hayattaki engellerle olduğu gibi, bedensel engellerlede barışık olmayı öğrenir.

 

Okçuluk sporunu şirket ve kurumlarataşıyoruz. İş dünyasını yepyeni bir aktiviteile tanıştırıyoruz.

 

Hedef, 365 gün spor!

Okçuluk, kapalı ve açık alanda yapılabilir. Bu nedenle mevsimsizbir spordur. Yılın her günü, antrenman yapılabilir.

 

Hedef, ekonomik bir spor olanağı sunmak!

Okçuluk amatör olarak ilgilenildiğinde oldukça düşük maliyetlerle yapılabilecek bir spordur. Personelin okçuluk konusunda teşvikedilmesi için kurumlarca yapılabilecek her türlü maddi ve teknik destek, hem okçuluk sporunun yaygınlaşmasında etkili olacak,hem de şirket performansına olumlu katkılar sağlayacaktır.

 

Birlikte neler yapabiliriz?

 

Kurum çalışanlarına yönelik turnuva ve organizasyonlar

 • Çalışanlarınız için düzenlenecek ilk organizasyon, uzman eğitmenlerin yapacağı tanıtım ile başlar. Okçuluk hakkında temel bilgilerin verildiği bu ilk eğitim sırasında çalışanlarınız, yay ve okla tanışır.
 • Eğitim sonrasında gruplar oluşturulur ve heyecanlı olduğu kadar eğlenceli bir turnuva yapılır.
 • Molalarda, yemek ve ikramlarla süslenebilecek etkinlik, 2. tur sonundaki madalya ve hediyelerle sonuçlanır.

 

Şirket ve kurum müşterilerine yönelik turnuva ve organizasyonlar

Misafir etmek veya sunum yapmak istediğiniz müşterileriniz, öncelikle VIP locamızda misafir edilir.

Burada yapacağınız sunum ya da toplantınız bittiğinde, turnuva için atış alanına geçilir. Misafirlerinize sunduğunuz bu olanakla, onları okçulukla tanıştırmakla kalmayacak, unutulmayacak bir deneyim yaşamalarını sağlayacaksınız.

Kurumlar arası iletişimi güçlendirme konusunda son derece yararlı olacak bu farklı etkinlik, uzun soluklu iş ilişkileri için bulunmaz bir fırsat!

Tüm Türkiye’de gerçekleştireceğiniz kurumsal organizasyonlarınıza çok farklı ve dikkat çekici bir etkinlik olarak okçuluğu ekleyebilirsiniz.Uzman ekibimiz, davet ettiğiniz mekanda, eksiksiz ve hatasız bir okçuluk etkinliği gerçekleştirirken, siz de oluşan eğlenceli ve keyifli ortamın tadını çıkartırsınız…

Hediyeler ve Hediye Çekleri Okçuluk Sporu ile ilgili, hem çalışanlarınıza hem de müşterilerinize yönelik hediyeler ya da hediye çekleri hazırlayabiliriz.

 

Bunlar, kültürümüze ait dekoratif okçuluk objeleri olabileceği gibi, okçuluk ‘başlangıç eğitimi’ paketleri ya da ‘üyelikler’ de olabilir. Okçuluğu kurumlara;kurumları atış sahalarına taşıyoruz.Tarihi sporumuzla, geleceği ideallerimize yaklaştırıyoruz. Hedefimiz, okçuluğu yaygınlaştırarak başarıyı alışkanlık haline getirmek! Bu hedef hepimizin.