Hedefimiz & Vizyonumuz


Okçuluk, kökeni insanoğlunun ilkel avcılık deneyimini geliştirmeye başladığı çağlara dayanan, oku bir yay aracılığıyla bir hedefe göndermeyi amaçlayan bir beceri olmakla birlikte günümüzde elit bir olimpik spor dalıdır.

Öte yandan Okçuluk, Türk kültürünün ve tarihinin çok önemli bir parçasıdır. Türklerin okçuluk konusundaki yeteneği, geliştirdiği ekipman ve teknikler yüzyıllar boyunca ordularına muazzam bir güç katmıştır.

Ancak bugün elbette savaşçı niteliğini kaybetmiş ve çok özel bir spor dalına dönüşmüş okçuluk ne yazık ki hakettiğinin ve potansiyelinin çok altında bir ilgi görmektedir. Tam olarak bu noktadan yola çıkarak hedefimiz; okçuluğu yeniden gündeme taşıyarak sahip olduğumuz bu kültürel mirası hakettiği şekilde canlı tutmak ve daha da önemlisi, okçuluğun her yaştan birey için sağladığı sayısız faydayı anlatarak, çocuklarımıza bu yetiyi kazandırmak ve geleceklerine sizlerle birlikte artı bir değer katmaktır.

Bozoklar ismi taşıdığı tarihi anlamının yanında, okçuluğun geleceğine dair belirlediği yüksek vizyonu da sembolize etmektedir. Bu vizyon, Türkiye’de okçulukla ilgilenen sınırlı sayıdaki kitleyi, gelecekte binlerle anılan rakamlara ulaştırmaktır.

BOZOKLAR OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ 05.05.2014 tarihinde Osman YÖRÜK tarafından kurulmuştur.

BOZOKLAR Okçuluk İhtisas Spor Kulübü, Okçuluğu Türkiye’de para kazanılan profesyonel bir spor olması ve en az 2 Dünya ve Olimpiyat Şampiyonluğu’nu ülkemize kazandırmak misyonu ile kurulmuş bir kulüptür. 

Eğitim sistemimiz, ata sporumuz olan okçuluğu henüz bu sporla tanışmayanlara tanıtabilmek ve sevdirebilmek üzerine kurulmuştur. Önceliğimiz, vatanını ve milletini seven, etik değerlerimize saygılı okçular yetiştirmektir. Ayrıca bilgi birikimimiz ve yarattığımız eğitim farkı ile sporcularımızı dünya standartları seviyesine çıkarmaktır.

Henüz yolun başında olmamıza rağmen okçuluk sporuna bizimle başlayan 1839 üyemiz bulunmaktadır. Okçularımızla birlikte çıktığımız okçuluk macerasında güvenin, başarının, hak edilmiş gururun adresi olmanın sevincini taşımaktayız. Bizimle birlikte başarıya doğru atılan oklara inanıyor ve diyoruz ki “BİR HEDEFİN OLMALI”