Bozoklar'da Okçuluk Eğitimleri


Bozoklar Okçuluk İhtisas Spor Kulübü'nde okçuluk eğitimi World Archery’nin ‘başlangıç seviyesindeki okçular için eğitim’ programı çerçevesinde verilmekte, yine World Archery’nin kriter formlarını temel alarak Türkiye Okçuluk Federasyonu yetkilileri tarafından değerlendirilmekte ve başarılı olan sporculara Türkiye Okçuluk Federasyonu ve Bozoklar Okçuluk İhtisas Spor Kulübü işbirliği ile sertifika verilmektedir. Çoğunluğu milli seviyedeki antrenör ve sporculardan ve oluşan dinamik kadrosuyla Bozoklar Okçuluk İhtisas Spor Kulübü bu eğitimleri veren dünyanın öncü kurumlarından biridir.

Eğitimler:

  • Başlangıç Okçuluk Eğitimi
  • Orta Seviye Okçuluk Eğitimi
  • İleri Okçuluk Eğitimi
  • Ok Avcılığı Eğitimi

Bozoklar Okçuluk İhtisas Spor Kulübü'nde eğitimler, okçuluğun temellerini öğrenmeniz, gerekli disipline sahip olmanız ve atış performansınızı geliştirmeniz amacıyla hazırlanmıştır. Eğitimlerimiz, Dünya Okçuluk Federasyonu’nun eğitim sistemine uygun olarak geliştirilmiştir ve bu doğrultuda aşama aşama ilerler, toplamda 8 saatte tamamlanır ve sizler için hazırladığımız esnek programlar sayesinde ders kaçırma sorununa izin vermez.

Eğitimler, yüksek güvenlik önlemlerinin alındığı, dünya standartlarının üzerinde modern atış alanlarımızda tecrübeli antrenörlerce verilmektedir. Eğitiminizi tamamladıktan sonra okuçuluğa ister keyifli bir hobi olarak isterseniz de sporcu disipliniyle devam edebilir, bunun için atış alanlarımızdan serbest antrenman yöntemiyle faydalanabilirsiniz.