Uluslararası 3D Grand Prix Kemer/Antalya


 

Okçuluk Sporu Yeni Formatı İle Ödül Dağıttı!
 
ONOK Okçuluk 3D Okçuluk Turnuvası’nın ana sponsoru oldu. Turnuvaya katılan yerli ve yabancı sporcularla ülkemizin tanıtımı en iyi şekilde yapıldı. 
Uluslararası “3D Grand Prix 2014 3. Ayak”, dünyaca ünlü profesyonelleri yarıştırırken, okçuluk meraklılarını da kıyasıya bir yarışın içine sürükledi.
 
Ok Yaydan Çıkıyor! En İyi Okçulara 10.000 USD Para Ödülü Verildi!
2012 yılında yine ONOK sponsorluğunda Antalya Simena Otel’de yapılan ‘3D Grand Prix 2014 3. Ayak’’ turnuvası daha kapsamlı bir program ve yüksek bir katılımla 18-19 Ekim 2014 tarihlerinde HDH-IAA(Uluslararası Av-3D Okçuluk Birliği) ve ONOK işbirliği ile ‘’3D Grand Prix 2014 3. Ayak ’’ yarışması olarak Antalya – Kemer Olimpos Beydağları Milli Parkı’nda gerçekleşti.  Dört ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren sporculara toplamda 10.000 USD ’nin üzerinde para ödülü verildi.
 
Antalya’da Yepyeni Bir Yarış Heyecanı Yaşandı!
Heyecan dolu bu organizasyon Kemer - Olimpos bölgesinin eşsiz doğasının içerisinde Türkiye’den ve tüm dünyadan yüzlerce okçunun katılımıyla gerçekleşti. İki gün süren yarışma Milli Park içerisinde gerçekleştirildi.  Orman içerisindeki zorlu parkur, sporcuların çeşitli aktivitelerle keyifli vakit geçireceği alternatiflerle renklendi. Ayrıca sporcular için resmi yarışma dışında özel ödüllü turnuvalar, teleferikle zirveye tırmanış, zirvede özel yemek, paragliding gibi aktiviteler hazırlandı.
Yarışmanın dikkat çeken en önemli özelliği ise; yarışmanın doğa ile iç içe geçmiş bir alanda gerçekleşip, sporcuların farklı noktalara yerleştirilmiş plastik üç boyutlu hayvan modellerinin üzerindeki hedeflere atış yapmaları. Doğa dostu bu yarışmada sporcular tamamen sezgilerine göre mesafeyi tahmin ederek, nişan alır ve atışlarını yaparlar. Mesafe konusu 3D yarışmalarında o kadar hassastır ki, alanı hazırlayan görevlilerin bile mesafeleri bilmesine izin verilmez. Türkiye’de ilk kez bu kadar büyük bir organizasyonla gerçekleşen uluslararası “3D Grand Prix 2014 3. Ayak” okçuluk yarışması, alanındaki en zevkli ve zorlu mücadelelerden biri oldu.